Sposoby na tanie wykończenie mieszkania od dewelopera

Sposoby na tanie wykończenie mieszkania od dewelopera

Jeśli po wielu trudnych sytuacjach i niejednym nieporozumieniu w końcu udało Ci się kupić mieszkanie, musisz liczyć się z tym, że to nie koniec przygody nieruchomościowej. Lokal nabyty od dewelopera należy wykończyć i urządzić po swojemu. Nie jest to jednak tak straszne, jak się wydaje. Wydatki na usługi budowlane i zakup elementów wyposażenia wnętrz można zmniejszyć, jeśli tylko dobrze się zaplanuje pracę. Istotna jest tutaj dokładność działania i pewnego rodzaju elastyczność, która pomaga dostosować się do zmian – a tych nie brakuje w procesie wykańczania pomieszczeń. 

Zanim podpisze się umowę, czyli sprawdzanie mieszkania przed jego kupnem 

Odbiory mieszkań to specjalistyczne usługi, które zamawia się co prawda na końcowym etapie poszukiwania lokum, jednak mają spore znaczenie. Wiele informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://odbiór.pl/odbiory-mieszkan-warszawa. To właśnie dzięki pomocy technika lub inżyniera można podjąć w pełni świadomą i zgodną z własnymi preferencjami decyzję o nabyciu nieruchomości. Kupno mieszkania powinno przebiegać na jasnych warunkach – do tego trzeba mieć pełen obraz stanu technicznego lokalu. Fachowcy są w stanie znaleźć każdą usterkę i sprawdzić, czy wykonane prace są zgodne zarówno z warunkami umowy, założeniami projektowymi, jak i normami budowlanymi. Wszelkiego rodzaju mankamenty wskazane przez specjalistę muszą być usunięte przez dewelopera. Odbiór mieszkania jest więc ostatnim momentem na to, by sprawdzić stan lokalu i nie narażać się na dodatkowe koszty związane z likwidowaniem usterek wynikających z niedbałości lub zaniechania dewelopera. 

Mieszkanie od dewelopera kupione? To teraz czas na remont 

Kupno mieszkania to spory wydatek, na który trzeba zaciągnąć kredyt hipoteczny. Dla mało kogo więc perspektywa wydania dodatkowo sporej sumy na remont i wykończenie lokalu jest kusząca. Większość szuka oszczędności, gdzie tylko się da. Trzeba jednak przyznać, że mniejsze wydatki związane są z pójściem na wiele kompromisów – warto wiedzieć, które będą dobre, a które mogą zaszkodzić po latach. 

Rozsądne zarządzanie budżetem, który ma się przeznaczyć na wykończenie mieszkania, należy rozpocząć od dokładnego zaplanowania prac. Najlepiej jest stworzyć listę niezbędnych działań i oszacować, ile będzie kosztować każda usługa. Warto też zwrócić uwagę na to, że nie każde zadanie trzeba powierzać ekipie budowlanej. Niektóre rzeczy można wykonać samodzielnie lub poprosić o pomoc zaufanego pana „złotą rączkę”. Nawet na drobnych pracach można trochę zaoszczędzić, jeśli się je dobrze zaplanuje. 

Co należy uwzględnić w wykończeniu mieszkania od dewelopera? 

Oglądasz mieszkanie, które właśnie kupiłeś i nie wiesz, za co się zabrać? Spokojnie, wszystko należy wykonywać powoli i po kolei. Zazwyczaj zaczyna się od wykonania lub modyfikacji instalacji elektrycznej, a następnie przechodzi się do wykańczania ścian i podłóg oraz montażu drzwi wewnętrznych. Później przychodzi czas na montaż armatury łazienkowej. Pod koniec ustawia się meble w różnych pomieszczeniach, a na finał pozostaje dekorowanie wnętrza, czyli najprzyjemniejszy dla wielu osób etap urządzania czterech kątów. Podczas dobierania dywanów, zasłon, lamp lub innych akcesoriów można dać upust swoim emocjom, których na pewno było sporo podczas planowania i przeprowadzania remontu. 

W jaki sposób zaoszczędzić, nie rezygnując przy tym z jakości wykonania?  

Kluczem do oszczędnego wykończenia mieszkania jest otwartość na różne opcje. Pomocne może okazać się też skorzystanie ze specjalistycznych usług – np. wyceny remontu. Choć wiąże się to z dodatkowym wydatkiem, ostatecznie usprawnia planowanie prac i pozwala zaoszczędzić w późniejszych etapach remontu. Porównywanie ofert elementów wyposażenia wnętrz pozwala znaleźć atrakcyjne promocje, dzięki którym wiele rzeczy da się kupić nawet o kilkadziesiąt procent taniej. 

Odbiory mieszkań Wrocław również mogą okazać się cennym doświadczeniem. Zdarza się, że inżynierowie podczas sprawdzania stanu technicznego lokalu udzielają porad dotyczących aranżacji wnętrza. Dzięki wskazówkom fachowców łatwiej jest nie popełnić błędu podczas remontu. 

Źródła 

1. https://ekobud.com/blog/jak-tanio-wykonczyc-mieszkanie-w-stanie-deweloperskim 

2. https://tur-nieruchomosci.pl/blog/jak-tanio-i-dobrze-wykonczyc-mieszkanie/ 

3. https://pewnylokal.pl/porady/wykonczenie-mieszkania-deweloperskiego-krok-po-krokuPodobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top