Czyszczenie łazienki może być łatwe i przyjemne. Sprawdź to!

czyszczenie łazienki

Czyszczenie łazienki może trwać krócej i być jeszcze skuteczniejsze. Wystarczy wiedzieć m.in. jak wyczyścić chrom domowym sposobem (o tym więcej przeczytasz także tu: https://przewodnikpanidomu.pl/jak-wyczyscic-chrom-domowym-sposobem/). To sprawi, że brudna łazienka odejdzie do lamusa raz na zawsze.

Czyszczenie łazienki da się lubić?

Jeśli można osiągnąć spektakularne efekty podczas sprzątania łazienki poświęcając temu mniej czasu i energii, dlaczego z tego nie skorzystać. Warto sięgać po rozwiązania, które ułatwiały życie naszym babciom. One stawiały na domowe sposoby, również gdy chodziło o czyszczenie łazienki. Nie ma tutaj żadnych tajnych receptur, a jedynie zapomniane babcine metody, które są dziś nieco zapomniane. Ich skuteczność sprawia, że warto do nich wrócić. Co ciekawe, chociaż dziś mamy dostęp do wielu środków chemicznych, może się okazać, że ich użycie zrobi więcej szkody niż pożytku. Dlaczego? Bo niektóre produkty do czyszczenia zawierają roztwór kwasu solnego, który niszczy powierzchnie chromowane. I zamiast pięknie wyczyszczonej armatury możemy mieć zniszczoną i zażółconą. Stracimy czas i pieniądze, a widok łazienki w takim stanie nie będzie nas napawał optymizmem.

Jak wyczyścić chrom domowym sposobem? Babcie wiedziały, co dobre

Mówiąc o starych babcinych metodach trzeba wymienić ocet. Ten sprawdzi się do walki z brudem, zaciekami, zażółceniami, a nawet kamieniem. Poza tym, co bardzo istotne, ma właściwości dezynfekujące. Jeśli komuś przeszkadza jego charakterystyczny zapach może go rozrobić z dowolnie wybranym olejkiem eterycznym i cieszyć się pięknym zapachem w łazience. Sam w sobie szybko wietrzeje, dlatego bez obawa – nawet jeśli jest użyty samodzielnie bez dodatków zapachowych, z czasem wyparuje i jego zapach nie będzie już wyczuwalny. Zaufajmy naszym babciom, one wiedziały jak wyczyścić chrom domowym sposobem. Wystarczy przyrządzić roztwór wody i octu i przecierać baterię oraz pozostałe chromowane elementy co najmniej dwa razy w tygodniu, a nasza łazienka będzie utrzymana w czystości. Czynność tę powinno się wykonywać przy użyciu miękkiej ściereczki. Twarda mogłaby sprawić, że pojawią się zarysowania, a tego najlepiej uniknąć. Na koniec wyczyszczony element należy wysuszyć. 

Czyszczenie łazienki – po co jeszcze możemy sięgnąć?

Ocet to nie jedyny „domowy” sprzymierzeniec czystej łazienki. Wśród specyfików, które mamy pod ręką, znajdą się też soda oczyszczona, kwasek cytrynowy czy sok z cytryny. W duchu zero waste jest też praktykowane wykorzystywanie resztek kosmetyków dostępnych w domu np. mydeł czy past do zębów. Jednak trzeba mieć świadomość, że nie zawsze armaturę da się wyczyścić od razu. Jeśli pojawiły się na niej plamy, to ich usunięcie może wiązać się z kilkukrotnym usuwaniem plam, a używany preparat, nawet ten domowy, będzie musiał pozostać w zabrudzonym miejscu nawet przez kilka godzin. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o czystość w łazience. To pozwoli uniknąć sytuacji, w której mierzymy się z uciążliwymi plamami.

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić chrom domowym sposobem, to zapytaj o to swoją mamę lub babcie. Z pokolenia na pokolenie przekazywanie są naturalne metody dbania o porządek, które dziś sprawdzają się również dobrze, jak przed wieloma laty. Dostęp do wielu środków chemicznych sprawił, że wiele osób idzie na łatwiznę. Jednak sięganie po tego typu preparaty wcale nie gwarantuje sukcesu w walce o porządek, a niesie za sobą konsekwencje zdrowotne. Silnej chemii najlepiej unikać, nie wdychać jej, bo niestety nie pozostaje obojętna dla naszych dróg oddechowych. Czyszczenie łazienki może odbyć się przy użyciu tego, co mamy w domu, a co jest naturalne. Wybierzmy ocet czy sok z cytryny, a używając ich systematycznie sprawimy, że łazienka będzie aż lśnić. Chromowane elementy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego po czyszczeniu osuszmy je dokładnie ściereczką lub nawet papierowym ręcznikiem. Unikajmy silnie żrących środków dostępnych chociażby w drogeriach, bo one mogą wywołać więcej szkody niż pożytku. A skutki ich użycia mogą być niestety nieodwracalne. I w takiej sytuacji trzeba będzie po prostu kupić nową armaturę, bo stara będzie nadawała się jedynie do wyrzucenia.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top