Instrukcja malowania pokoju krok po kroku

Dobry wykonawca malarstwa powinien mieć metodę krok po kroku podczas nauczania technik malarskich. W ten sposób, cały proces będzie logiczne. Krok pierwszy, jak sama nazwa wskazuje, jest przygotowanie ścian. Przed malowaniem należy usunąć z pomieszczenia wszelkie sprzęty, w tym elektryczne tabliczki osłonowe. Po ich usunięciu należy zakleić taśmą śruby i umieścić je w tym samym pomieszczeniu, w którym się znajdują. W ten sposób, gdy farba jest sucha, można po prostu odkleić taśmę i rozpocząć malowanie.

Przygotowanie ścian

Przygotowanie ścian jest kluczem do sukcesu podczas malowania pokoju. Musisz oczyścić i przeszlifować ściany przed ich pomalowaniem. Może być również konieczne zagruntowanie ścian, jeśli nie są one zagruntowane. Jednak nie każda powierzchnia wymaga wieloetapowego przygotowania. Sprawdź swoje ściany i przygotuj je przed malowaniem. Oto kilka pomocnych wskazówek. Korzystanie z odpowiednich narzędzi jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Zacznij od usunięcia wszelkich tapet, listew przypodłogowych lub suchej zabudowy. Możesz również szlifować ściany za pomocą drabiny schodkowej, co pozwoli Ci dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Jeśli twój dom został zbudowany przed 1978, należy podjąć test farby ołowiu. Jeśli zauważysz farbę na ścianach, zapoznaj się z wynikami testu zanim zaczniesz szlifować. Możesz również użyć papieru budowlanego (dostępnego w rolkach w lokalnym sklepie z narzędziami), aby zapobiec kapaniu.

Przed malowaniem upewnij się, że opróżniasz pokój i usuwasz wszelkie dekoracje. Należy również przenieść meble do centralnej lokalizacji, takiej jak jadalnia lub salon. Następnie, można położyć tarpy lub drop cloths. Przed malowaniem, upewnij się, że wyłączyłeś urządzenia elektryczne, ponieważ małe krople z farby spowodują bałagan i muszą być czyszczone. Następnie usuń wszelkie zdjęcia, lampy, łopatki wentylatora sufitowego, przełączniki i dywaniki area.

Jeśli masz łatane ściany, należy je zagruntować. Primer wypełnia pory w ścianie i zapewnia solidną podstawę dla farby. Podkład może być również barwiony, więc można zaoszczędzić jedną warstwę farby. Po zastosowaniu podkładu, należy dokładnie przeszlifować ściany. Szlifowanie jest również niezbędne pomiędzy dwoma warstwami farby. Jest to również dobry pomysł, aby zagruntować wszystkie ściany, które nie są jeszcze malowane.

Wybór odpowiedniego połysku

Istnieje wiele połysków dostępnych, a większość z nich działa dobrze w każdym pokoju, ale niektóre są lepsze dla obszarów o dużym natężeniu ruchu niż inne. Na przykład, płaskie wykończenie ma tendencję do sprawiania, że ściany wydają się cofać, podczas gdy wykończenie na wysoki połysk pozwala na odbijanie się większej ilości światła wokół pokoju. Ważne jest, aby rozważyć swój zamierzony użytek dla pokoju i jego potrzeby czyszczenia przed wybraniem odpowiedniego sheen.

Połysk farby jest również ważnym czynnikiem. Matowe wykończenie ma tendencję do pójścia dobrze z neutralnymi tonami i neutralnymi kolorowymi akcentami. Z drugiej strony, wysoki połysk farby jest najlepiej sparowane z żywych kolorów. Dopasowanie połysku do wybranego koloru poprawi ogólny wygląd pomieszczenia. Istnieją również farby dostępne pomiędzy – matowe, półbłyszczące i kilka innych.

Połysk farby może również wpływać na trwałość pomieszczenia. Wybór odpowiedniego połysku dla łazienki lub kuchni wymaga wyższego poziomu połysku ze względu na wilgotność i wysoki poziom mydła i tłuszczu. Ponadto, należy rozważyć, czy pokój ma ruch pieszych. Płaskie wykończenie może być w porządku w innych częściach domu, ale nie utrzyma się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Więc upewnij się, aby wziąć te czynniki pod uwagę przed dokonaniem wyboru.

Przy wyborze wykończenia farby dla pokoju, rozważ, ile czasu chcesz spędzić czyszczenia i utrzymania go. Płaskie wykończenie jest często preferowane w nowej konstrukcji, gdzie niedoskonałości są mniej zauważalne. Jest to również łatwiejsze do dotknięcia się w razie potrzeby. Jednym z minusów płaskiej farby jest to, że jest trudny do czyszczenia. Zatrzymuje brud i kurz, co utrudnia usuwanie plam. Z tych powodów, płaskie wykończenie jest złym wyborem dla przestrzeni, gdzie chcesz uniknąć plam i wear.

Stosowanie niebieskiej taśmy malarskiej

Możesz myśleć, że stosowanie niebieskiej taśmy malarskiej do ścian przed malowaniem jest niepotrzebne. Jednak może ona zaoszczędzić Ci niezliczonych poprawek, zapobiegając krwawieniu farby na otoczenie. Ten artykuł dostarczy Ci wskazówek i sztuczek, których potrzebujesz, aby zastosować taśmę malarską przed malowaniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo zastosować niebieską taśmę. Pozwoli Ci to również zaoszczędzić sporo czasu.

Pierwszym krokiem w stosowaniu niebieskiej taśmy malarskiej jest przygotowanie powierzchni przed malowaniem. Zawsze upewnij się, że malujesz czystą powierzchnię przed nałożeniem taśmy. Kurz i brud nie będą przylegać do taśmy i mogą powodować przesiąkanie farby pod spodem. Upewnij się również, że nie używasz taśmy na przełącznikach światła i gniazdach elektrycznych. Nie będą one wyglądać tak atrakcyjnie, gdy są pokryte farbą.

Kolejny krok w stosowaniu niebieskiej taśmy malarskiej do malowania ma na celu ochronę ścian. Aby to zrobić, musisz przetrzeć obszar, na którym zamierzasz zastosować taśmę. Przed nałożeniem taśmy najlepiej usunąć wszelkie mocowania i osłony przełączników światła. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie obszaru do całkowitego wyschnięcia przed pomalowaniem go. Jeśli taśma jest już przyklejona do ściany, powinieneś użyć prostej krawędzi szpachli, aby ją zaliczyć.

Przed malowaniem musisz usunąć wszystkie meble i inne elementy wyposażenia. Jeśli pracujesz na wykończeniach, możesz użyć szpachli, aby je przykleić. Możesz również zastosować taśmę malarską do dywanów i podłóg. Nakładaj taśmę malarską po jednej stopie na raz i upewnij się, że nakładasz ją wzdłuż wszystkich listew wykończeniowych i przypodłogowych. Jeśli malujesz pokój z dużą ilością drzwi lub okien, możesz chcieć użyć drop cloths lub plastikowych arkuszy do ich ochrony.

Czyszczenie pokoju przed malowaniem

Jeśli planujesz malować pokój i chcesz, aby ściany były tak czyste, jak to możliwe, będziesz musiał je najpierw wyczyścić. Podczas gdy profesjonalni malarze zazwyczaj nie myją ścian przed malowaniem, możesz to zrobić samodzielnie, używając prostych środków czyszczących. Można wynająć firmę sprzątającą do mycia ścian dla Ciebie, jeśli nie masz czasu lub budżetu, aby to zrobić samodzielnie. Czyszczenie ścian przed malowaniem pomoże zapewnić, że farba wyjdzie wyglądając najlepiej.

Czyszczenie wszystkich powierzchni dokładnie przed malowaniem. Możesz po prostu użyć gąbki, aby zmyć brud i zanieczyszczenia, ale możesz również użyć roztworu czyszczącego, który ma jakość cięcia tłuszczu. Po oczyszczeniu ścian, można następnie dokładnie je wysuszyć. Pamiętaj, aby użyć ręcznika papierowego lub czystej szmaty, aby usunąć wszelkie pozostałości z roztworu czyszczącego. Upewnij się, że dokładnie je wysuszyć przed zastosowaniem podkładu i farby. Jeśli nie uda się oczyścić ściany, farba może pęcherzyków lub pęknięć i może nawet skończyć się łuszczenie off.

Do czyszczenia ścian, można użyć mieszaniny jednego do dwóch filiżanek białego octu, pół łyżki Dawn (r) mydła do naczyń i dwa galony wody. Rozwiązanie nie powinno być zbyt grube, ale powinno być rozcieńczone, aby nie dostać zbyt wiele mydlanych pyłów. Szmatka bez kłaczków jest dobrym wyborem. Wyciera ścianę w dół ze szmatą i roztworem czyszczącym, aż cały brud zostanie usunięty. Powtarzaj ten proces, aż ściany będą czyste.

Touching up a room

Przed rozpoczęciem touching up a room after painting, upewnij się, że farba całkowicie wyschła. W większości przypadków, farba będzie wyglądać dobrze od razu, ale jeśli kolor nie w pełni wyblakły lub jeśli istnieje nadmierna ilość zużycia, może być konieczne przemalowanie całej ściany. Istnieje wiele różnych metod, aby dotknąć pokój po malowaniu. Jednym ze sposobów jest pomalowanie jednej ściany od rogu do rogu w tym samym kolorze co pokój. W ten sposób można uniknąć nadmiernej pracy i malować tylko jedną wall.

Podczas malowania ściany, należy zawsze zachować bieżącą listę koloru, marki i wykończenia chcesz użyć. Jeśli używasz wałka, będziesz miał więcej kontroli i precyzji nad aplikacją. Upewnij się, że chronisz podłogę przed oparami farby, aby uniknąć potencjalnych problemów. Opary farby mogą wpływać na wzrok, płuca i oczy. Noś maskę podczas pracy w pokoju z farbą, aby chronić siebie.

Możesz również użyć resztek farby, aby dotknąć ściany. Kiedy używasz resztek farby do retuszu, upewnij się, że używasz tego samego typu pędzla i wałka, który używałeś do malowania oryginalnej ściany. Nowa farba musi pasować do koloru i wykończenia oryginału. Powinieneś dobrze wymieszać farbę przed użyciem jej dla touch-upów, ponieważ barwniki osiadają w resztkach farby. Powinieneś nałożyć niewielką ilość farby na ścianę i wmieszać ją w otaczającą farbę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top