Jak zabezpieczyć działkę podczas budowy przed kradzieżą

Kradzieże z placów budowy to poważny problem, którego rozwiązanie może być kosztowne. Jeśli skradzione materiały zostaną odkryte, składki ubezpieczeniowe mogą wzrosnąć, a firma ubezpieczeniowa przenosi koszty na Ciebie. Kradzieże budowlane mogą Cię sporo kosztować zarówno podczas realizacji projektu, jak i po jego zakończeniu. Na szczęście można zapobiec kradzieży za ułamek kosztów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć działkę podczas budowy.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z ebudowa.pl

Koszty kradzieży na budowie

Kradzież na budowie to kosztowny problem, nie tylko dla właściciela nieruchomości, ale także dla wykonawcy. Skradziony przedmiot może opóźnić realizację projektu, opóźnić pieniądze i zagrozić kontraktowi. Istnieją sposoby zapobiegania kradzieżom na placu budowy, a kilka prostych kroków może sprawić, że różnica w Twoich dochodach będzie ogromna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. Poniżej wymieniono niektóre koszty kradzieży na placu budowy:

Kradzież na placu budowy jest jednym z najczęstszych przestępstw na świecie, powodując miliardy dolarów strat każdego roku. Zakłóca ona łańcuchy dostaw, stwarza zagrożenia dla środowiska i zwiększa koszty ubezpieczeń. Wiele z tych przestępstw pozostaje niewykrytych, a większość w pełni zgłoszonych przypadków nie uwzględnia skutków społeczno-ekonomicznych. Oprócz kosztów finansowych, raporty dotyczące bezpieczeństwa mogą przestraszyć inwestorów i kosztować firmy wysokie składki ubezpieczeniowe. Dlatego też zapobieganie kradzieży na placu budowy ma kluczowe znaczenie.

Oprócz skutków finansowych, kradzież na placu budowy może prowadzić do opóźnienia projektów i utraty produktywności. Kradzież na placu budowy może również spowodować, że firma straci pieniądze na swoje ubezpieczenie, ponieważ wymiana sprzętu zajmuje dużo czasu. Kradzież na placu budowy może zwiększyć koszty operacyjne o setki milionów dolarów. Ponadto place budowy, na których doszło do kradzieży, mogą być zmuszone do opóźnienia projektów w oczekiwaniu na wymianę.

Małe narzędzia i sprzęt są najczęstszym celem złodziei. Chociaż te przedmioty są niedrogie, skumulowana strata z kilku narzędzi może być znacząca. Ponadto, wysokiej klasy mieszkania często używają urządzeń, które kosztują małą fortunę, które mogą być łatwo wsunięte do kieszeni pracowników na ich drodze z witryny. Nawet droższe urządzenia, takie jak telewizory czy lodówki, mogą zostać skradzione w ciągu jednej nocy i sprzedane na rynkach wtórnych. Niestety, zdarza się to, gdy właściciel ma wiele placów budowy i jest niezauważony.

Utrzymanie bezpiecznego placu budowy jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli kradzież jest spowodowana przez nieupoważniony personel. Wielu pracowników jest z nimi zaznajomionych i dlatego są łatwiejszymi celami. Niektórzy wykonawcy mogą być nawet powtarzającymi się złodziejami, co zwiększa ryzyko kradzieży. Aby chronić swój plac budowy, miej oko na takich złodziei. Chociaż nie można całkowicie zapobiec kradzieży, można użyć kamer monitorujących i czujników obwodowych. A także możesz zainstalować czujniki obwodowe, które ostrzegają Cię o nieautoryzowanych naruszeniach po godzinach.

Chociaż trudno jest zmierzyć całkowity koszt kradzieży, może on być dość kosztowny dla placu budowy. Koszt skradzionych materiałów i sprzętu to nie tylko rzeczywista wartość skradzionych przedmiotów, ale również przerwa w działalności, którą powodują. Plac budowy w Washington City, Utah stracił narzędzia i sprzęt o wartości 400000 dolarów w samym tylko listopadzie. W Cape Coral na Florydzie policja odnotowała 177 przypadków kradzieży na placu budowy w 2021 roku. Ale koszty kradzieży na placu budowy są znacznie wyższe niż tylko koszty wymiany skradzionych materiałów.

Koszty poprawy bezpieczeństwa na placu budowy

Zwiększenie bezpieczeństwa na placu budowy podczas budowy jest istotne z wielu powodów. Zmniejsza ryzyko związane z bezpieczeństwem i utratą produktywności, ale może być kosztowne. W tym artykule przeanalizujemy cztery metody zwiększania bezpieczeństwa terenu podczas budowy oraz ROI każdej z nich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej wymieniono cztery korzyści i cztery koszty związane z poprawą bezpieczeństwa na placu budowy. Ponadto omówimy, która z tych korzyści jest ważniejsza: spokój ducha czy bezpieczeństwo?

Kradnięcie sprzętu budowlanego jest powszechnym przestępstwem w branży budowlanej. Kradzież może spowodować utratę czasu, pieniędzy i kontraktów. Może również zagrażać bezpieczeństwu pracowników. W związku z tym, zwiększenie bezpieczeństwa na placu budowy podczas budowy jest kluczowe dla powodzenia projektu. Niezależnie od rodzaju kradzieży, zabezpieczenie terenu budowy może pomóc w zmniejszeniu ryzyka kradzieży cennego sprzętu budowlanego. Jednak jeśli nie masz budżetu na środki bezpieczeństwa, może być trudno uzasadnić koszty.

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie kradzieży w miejscu budowy jest zainstalowanie kamer nadzoru. Monitor wideo może uniemożliwić złodziejom kradzież cennych przedmiotów, podczas gdy ogrodzenie i kamery bezpieczeństwa pomagają chronić pracowników. Zainstalowanie kamer nadzoru zniechęci złodziei, natomiast czujniki obwodowe wykryją naruszenia po normalnych godzinach pracy. A ogrodzenie zabezpieczające może chronić cenny sprzęt budowlany. Przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa zmniejszysz koszty kradzieży na placu budowy o jedną trzecią.

Systemy ogrodzeń geograficznych ostrzegają kierowników, gdy pracownicy wychodzą wcześniej lub nieupoważnione osoby wchodzą na plac budowy. Mogą one nawet powiadomić kierowników o usunięciu sprzętu. Systemy geofencingowe są często zintegrowane z większymi rozwiązaniami do śledzenia i zarządzania materiałami. Dla większego bezpieczeństwa możesz nawet rozważyć integrację geofencingów z platformami ERP dla budownictwa. Alerty geofencingowe nie tylko ograniczają kradzież, ale także pomagają zapobiegać wandalizmowi.

Znaki i ogrodzenia egzekwujące politykę „zero tolerancji” to kolejny sposób na odstraszenie intruzów. Duże, widoczne znaki bezpieczeństwa są niezbędne na placach budowy i powinny być widoczne nawet w nocy. Czujniki ruchu są szczególnie przydatne, jeśli pracujesz w obszarze o wysokiej przestępczości, ponieważ mogą automatycznie wyłączyć maszyny i inne urządzenia, jeśli ktoś się włamie i coś ukradnie.

Kradzieże na budowach mogą prowadzić do opóźnień w ukończeniu projektu. Większość rzeczy na placu budowy jest niezbędna, a jeśli zostaną skradzione, będziesz musiał je zastąpić. Jeśli skradzione zostały specjalne elementy, może być konieczne ponowne ich zamówienie, a to może zająć miesiące. Kradzież ciężkich maszyn lub urządzeń może uniemożliwić realizację całego projektu. A im dłużej trwa wymiana tych rzeczy, tym więcej pieniędzy wydasz.

Innym opłacalnym sposobem na poprawę bezpieczeństwa witryny podczas budowy jest instalacja kamer nadzoru. Kamery bezpieczeństwa i kamery nadzorujące to świetny sposób na obserwowanie tego, co się dzieje i zapobieganie kradzieży. Zaawansowane kamery są dostępne w wielu stylach i kosztują od 225 do 400 dolarów za stopę liniową. Możesz również dodać ekrany prywatności dla kamer i ogrodzeń bezpieczeństwa, aby zapobiec nieautoryzowanemu wejściu. Światło zainstalowane wzdłuż ogrodzenia obwodowego może nadać wygląd pracy i odsłonić pracę toczącą się wewnątrz.

Koszty zapobiegania kradzieży na budowach

Kradzież z placów budowy może być niezwykle kosztowna, z szacunkami wahającymi się od 300 milionów dolarów do 1 miliarda dolarów. Nie tylko materiały są kradzione, ale przestępcy mogą również spowodować poważne opóźnienia w harmonogramie projektu. Kradzież może również spowodować poważne opóźnienia w roszczeniach ubezpieczeniowych i opóźnienia w otrzymywaniu zamówień od dostawców. Jeśli chcesz chronić swój projekt przed kradzieżą, zastosuj się do tych wskazówek. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Wdrożenie środków bezpieczeństwa na obwodzie. Krajowy Rejestr Sprzętu zaleca ogrodzenie wokół placów budowy, zainstalowanie oświetlenia z czujnikami ruchu oraz zainstalowanie systemu alarmowego. Istotne jest egzekwowanie polityki „zero tolerancji” dla kradzieży. Upewnij się, że pracownicy są świadomi, że nie mogą zabierać narzędzi ani złomu. Firma może również podjąć działania prawne przeciwko przestępcy. Dodatkowo, jeśli dojdzie do kradzieży, firma powinna wdrożyć regularne harmonogramy konserwacji i napraw, aby zapobiec niepotrzebnym przestojom.

Znaj swoich kontrahentów. Nawet jeśli firma ma znaną reputację w okolicy, nowicjusz może być miękkim celem dla złodziei. Nawet w najbardziej bezpiecznych dzielnicach mogą występować trendy kradzieży. Konieczne jest monitorowanie trendów kradzieży w okolicy. Kradzieże często zdarzają się wtedy, gdy firmy się ich nie spodziewają. Aby zapobiec kradzieży, należy zawsze wstępnie kwalifikować nowych kontrahentów. Należy unikać tych, którzy mają historię kradzieży.

Umieść urządzenia śledzące z funkcją GPS na sprzęcie budowlanym. Urządzenia te mogą ostrzegać właściciela, gdy kawałek sprzętu jest w ruchu lub przekroczył geo-fence, wirtualną granicę, która otacza miejsce pracy. Chociaż urządzenia śledzące z funkcją GPS są prawdopodobnie zbyteczne w przypadku małych aktywów, należy rozważyć zainstalowanie tych systemów, aby chronić swoją firmę i sprzęt. Jak zauważyliśmy wcześniej, kradzież z placów budowy może spowodować poważne opóźnienia.

Kontrola kluczy jest kolejnym ważnym elementem zapobiegania kradzieży z placów budowy. Koordynator ds. zapobiegania przestępczości powinien prowadzić rejestr wszystkich kluczy wydanych pracownikom, wymieniając typ, datę i przeznaczenie każdego klucza. Niewydane klucze powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu, natomiast dodatkowe powinny być zamknięte na klucz. Numery kontrolne kluczy powinny być również usuwane z kłódek. Używanie „zatkanych” kluczy zapobiega wyrównaniu wymaganemu do zduplikowania maszyny.

Zapobieganie kradzieżom z placów budowy może zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zapobiec kosztownym pozwom sądowym z powodu powstałego urazu. Mimo że większość kradzieży na budowach jest niezamierzona, koszty związane z zapobieganiem kradzieży są większe niż tylko koszt skradzionych produktów. Produkty nie tylko zostają utracone, ale muszą zostać wymienione, co wydłuża czas realizacji projektu i obniża wydajność. Warto jednak poświęcić czas i wysiłek, aby prawidłowo odkładać narzędzia i sprzęt. Poza tym, kradzieże z placów budowy są często zaplanowane i kosztowne.

Jak zabezpieczyć działkę podczas budowy przed kradzieżą

Kradzieże z placów budowy to poważny problem, którego rozwiązanie może być kosztowne. Jeśli skradzione materiały zostaną odkryte, składki ubezpieczeniowe mogą wzrosnąć, a firma ubezpieczeniowa przenosi koszty na Ciebie. Kradzież budowlana może kosztować Cię wiele podczas realizacji projektu, jak również po jego zakończeniu. Na szczęście można zapobiec kradzieży za ułamek kosztów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć działkę podczas budowy.

Koszty kradzieży na budowie

Kradzież na budowie to kosztowny problem, nie tylko dla właściciela nieruchomości, ale także dla wykonawcy. Skradziony przedmiot może opóźnić realizację projektu, opóźnić pieniądze i zagrozić kontraktowi. Istnieją sposoby zapobiegania kradzieżom na placu budowy, a kilka prostych kroków może sprawić, że różnica w Twoich dochodach będzie ogromna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. Poniżej wymieniono niektóre koszty kradzieży na placu budowy:

Kradzież na placu budowy jest jednym z najczęstszych przestępstw na świecie, powodując miliardy dolarów strat każdego roku. Zakłóca ona łańcuchy dostaw, stwarza zagrożenia dla środowiska i zwiększa koszty ubezpieczeń. Wiele z tych przestępstw pozostaje niewykrytych, a większość w pełni zgłoszonych przypadków nie uwzględnia skutków społeczno-ekonomicznych. Oprócz kosztów finansowych, raporty dotyczące bezpieczeństwa mogą przestraszyć inwestorów i kosztować firmy wysokie składki ubezpieczeniowe. Dlatego też zapobieganie kradzieży na placu budowy ma kluczowe znaczenie.

Oprócz skutków finansowych, kradzież na placu budowy może prowadzić do opóźnienia projektów i utraty produktywności. Kradzież na placu budowy może również spowodować, że firma straci pieniądze na swoje ubezpieczenie, ponieważ wymiana sprzętu zajmuje dużo czasu. Kradzież na placu budowy może zwiększyć koszty operacyjne o setki milionów dolarów. Ponadto place budowy, na których doszło do kradzieży, mogą być zmuszone do opóźnienia projektów w oczekiwaniu na wymianę.

Małe narzędzia i sprzęt są najczęstszym celem złodziei. Chociaż te przedmioty są niedrogie, skumulowana strata z kilku narzędzi może być znacząca. Ponadto, wysokiej klasy mieszkania często używają urządzeń, które kosztują małą fortunę, które mogą być łatwo wsunięte do kieszeni pracowników na ich drodze z witryny. Nawet droższe urządzenia, takie jak telewizory czy lodówki, mogą zostać skradzione w ciągu jednej nocy i sprzedane na rynkach wtórnych. Niestety, zdarza się to, gdy właściciel ma wiele placów budowy i jest niezauważony.

Utrzymanie bezpiecznego placu budowy jest dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli kradzież jest spowodowana przez nieupoważniony personel. Wielu pracowników jest z nimi zaznajomionych i dlatego są łatwiejszymi celami. Niektórzy wykonawcy mogą być nawet powtarzającymi się złodziejami, co zwiększa ryzyko kradzieży. Aby chronić swój plac budowy, miej oko na takich złodziei. Chociaż nie można całkowicie zapobiec kradzieży, można użyć kamer monitorujących i czujników obwodowych. A także możesz zainstalować czujniki obwodowe, które ostrzegają Cię o nieautoryzowanych naruszeniach po godzinach.

Chociaż trudno jest zmierzyć całkowity koszt kradzieży, może on być dość kosztowny dla placu budowy. Koszt skradzionych materiałów i sprzętu to nie tylko rzeczywista wartość skradzionych przedmiotów, ale również przerwa w działalności, którą powodują. Plac budowy w Washington City, Utah stracił narzędzia i sprzęt o wartości 400000 dolarów w samym tylko listopadzie. W Cape Coral na Florydzie policja odnotowała 177 przypadków kradzieży na placu budowy w 2021 roku. Ale koszty kradzieży na placu budowy są znacznie wyższe niż tylko koszty wymiany skradzionych materiałów.

Koszty poprawy bezpieczeństwa na placu budowy

Zwiększenie bezpieczeństwa na placu budowy podczas budowy jest istotne z wielu powodów. Zmniejsza ryzyko związane z bezpieczeństwem i utratą produktywności, ale może być kosztowne. W tym artykule przeanalizujemy cztery metody zwiększania bezpieczeństwa terenu podczas budowy oraz ROI każdej z nich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej wymieniono cztery korzyści i cztery koszty związane z poprawą bezpieczeństwa na placu budowy. Ponadto omówimy, która z tych korzyści jest ważniejsza: spokój ducha czy bezpieczeństwo?

Kradnięcie sprzętu budowlanego jest powszechnym przestępstwem w branży budowlanej. Kradzież może spowodować utratę czasu, pieniędzy i kontraktów. Może również zagrażać bezpieczeństwu pracowników. W związku z tym, zwiększenie bezpieczeństwa na placu budowy podczas budowy jest kluczowe dla powodzenia projektu. Niezależnie od rodzaju kradzieży, zabezpieczenie terenu budowy może pomóc w zmniejszeniu ryzyka kradzieży cennego sprzętu budowlanego. Jednak jeśli nie masz budżetu na środki bezpieczeństwa, może być trudno uzasadnić koszty.

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie kradzieży w miejscu budowy jest zainstalowanie kamer nadzoru. Monitor wideo może uniemożliwić złodziejom kradzież cennych przedmiotów, podczas gdy ogrodzenie i kamery bezpieczeństwa pomagają chronić pracowników. Zainstalowanie kamer nadzoru zniechęci złodziei, natomiast czujniki obwodowe wykryją naruszenia po normalnych godzinach pracy. A ogrodzenie zabezpieczające może chronić cenny sprzęt budowlany. Przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa zmniejszysz koszty kradzieży na placu budowy o jedną trzecią.

Systemy ogrodzeń geograficznych ostrzegają kierowników, gdy pracownicy wychodzą wcześniej lub nieupoważnione osoby wchodzą na plac budowy. Mogą one nawet powiadomić kierowników o usunięciu sprzętu. Systemy geofencingowe są często zintegrowane z większymi rozwiązaniami do śledzenia i zarządzania materiałami. Dla większego bezpieczeństwa możesz nawet rozważyć integrację geofencingów z platformami ERP dla budownictwa. Alerty geofencingowe nie tylko ograniczają kradzież, ale także pomagają zapobiegać wandalizmowi.

Znaki i ogrodzenia egzekwujące politykę „zero tolerancji” to kolejny sposób na odstraszenie intruzów. Duże, widoczne znaki bezpieczeństwa są niezbędne na placach budowy i powinny być widoczne nawet w nocy. Czujniki ruchu są szczególnie przydatne, jeśli pracujesz w obszarze o wysokiej przestępczości, ponieważ mogą automatycznie wyłączyć maszyny i inne urządzenia, jeśli ktoś się włamie i coś ukradnie.

Kradzieże na budowach mogą prowadzić do opóźnień w ukończeniu projektu. Większość rzeczy na placu budowy jest niezbędna, a jeśli zostaną skradzione, będziesz musiał je zastąpić. Jeśli skradzione zostały specjalne elementy, może być konieczne ponowne ich zamówienie, a to może zająć miesiące. Kradzież ciężkich maszyn lub urządzeń może uniemożliwić realizację całego projektu. A im dłużej trwa wymiana tych rzeczy, tym więcej pieniędzy wydasz.

Innym opłacalnym sposobem na poprawę bezpieczeństwa witryny podczas budowy jest instalacja kamer nadzoru. Kamery bezpieczeństwa i kamery nadzorujące to świetny sposób na obserwowanie tego, co się dzieje i zapobieganie kradzieży. Zaawansowane kamery są dostępne w wielu stylach i kosztują od 225 do 400 dolarów za stopę liniową. Możesz również dodać ekrany prywatności dla kamer i ogrodzeń bezpieczeństwa, aby zapobiec nieautoryzowanemu wejściu. Światło zainstalowane wzdłuż ogrodzenia obwodowego może nadać wygląd pracy i odsłonić pracę toczącą się wewnątrz.

Koszty zapobiegania kradzieży na budowach

Kradzież z placów budowy może być niezwykle kosztowna, z szacunkami wahającymi się od 300 milionów dolarów do 1 miliarda dolarów. Nie tylko materiały są kradzione, ale przestępcy mogą również spowodować poważne opóźnienia w harmonogramie projektu. Kradzież może również spowodować poważne opóźnienia w roszczeniach ubezpieczeniowych i opóźnienia w otrzymywaniu zamówień od dostawców. Jeśli chcesz chronić swój projekt przed kradzieżą, zastosuj się do tych wskazówek. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Wdrożenie środków bezpieczeństwa na obwodzie. Krajowy Rejestr Sprzętu zaleca ogrodzenie wokół placów budowy, zainstalowanie oświetlenia z czujnikami ruchu oraz zainstalowanie systemu alarmowego. Istotne jest egzekwowanie polityki „zero tolerancji” dla kradzieży. Upewnij się, że pracownicy są świadomi, że nie mogą zabierać narzędzi ani złomu. Firma może również podjąć działania prawne przeciwko przestępcy. Dodatkowo, jeśli dojdzie do kradzieży, firma powinna wdrożyć regularne harmonogramy konserwacji i napraw, aby zapobiec niepotrzebnym przestojom.

Znaj swoich kontrahentów. Nawet jeśli firma ma znaną reputację w okolicy, nowicjusz może być miękkim celem dla złodziei. Nawet w najbardziej bezpiecznych dzielnicach mogą występować trendy kradzieży. Konieczne jest monitorowanie trendów kradzieży w okolicy. Kradzieże często zdarzają się wtedy, gdy firmy się ich nie spodziewają. Aby zapobiec kradzieży, należy zawsze wstępnie kwalifikować nowych kontrahentów. Należy unikać tych, którzy mają historię kradzieży.

Umieść urządzenia śledzące z funkcją GPS na sprzęcie budowlanym. Urządzenia te mogą ostrzegać właściciela, gdy kawałek sprzętu jest w ruchu lub przekroczył geo-fence, wirtualną granicę, która otacza miejsce pracy. Chociaż urządzenia śledzące z funkcją GPS są prawdopodobnie zbyteczne w przypadku małych aktywów, należy rozważyć zainstalowanie tych systemów, aby chronić swoją firmę i sprzęt. Jak zauważyliśmy wcześniej, kradzież z placów budowy może spowodować poważne opóźnienia.

Kontrola kluczy jest kolejnym ważnym elementem zapobiegania kradzieży z placów budowy. Koordynator ds. zapobiegania przestępczości powinien prowadzić rejestr wszystkich kluczy wydanych pracownikom, wymieniając typ, datę i przeznaczenie każdego klucza. Niewydane klucze powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu, natomiast dodatkowe powinny być zamknięte na klucz. Numery kontrolne kluczy powinny być również usuwane z kłódek. Używanie „zatkanych” kluczy zapobiega wyrównaniu wymaganemu do zduplikowania maszyny.

Zapobieganie kradzieżom z placów budowy może zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zapobiec kosztownym pozwom sądowym z powodu powstałego urazu. Mimo że większość kradzieży na budowach jest niezamierzona, koszty związane z zapobieganiem kradzieży są większe niż tylko koszt skradzionych produktów. Produkty nie tylko zostają utracone, ale muszą zostać wymienione, co wydłuża czas realizacji projektu i obniża wydajność. Warto jednak poświęcić czas i wysiłek, aby prawidłowo odkładać narzędzia i sprzęt. Poza tym, kradzieże z placów budowy są często zaplanowane i kosztowne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top