Filtracja oleju hydraulicznego – jakie niesie oszczędności?

Filtracja oleju hydraulicznego

Głównym zadaniem tego rodzaju procedury jest w przedłużenie żywotności glikolu oraz oleju. W zależności od procedury oraz rodzaju filtrowanej substancji jej żywotność może przedłużyć się nawet pięciokrotnie. Filtracja umożliwia usunięcie cząsteczek stałych- przykładowo metali. Ich obecność często katalizuje procesy utleniania, przez co olej nie może być powtórnie zastosowany. Wynika to z zagrożenia jakie w takim stanie stanowi dla instalacji przemysłowych.

Warto także wspomnieć, że proces filtracji olejów hydraulicznych, przekładni kątowych, transferowych oraz innych substancji tego typu umożliwia znaczące zmniejszenie ilości odpadów. Dzięki temu zyskuje nie tylko przedsiębiorstwo, ale także środowisko naturalne.

Cały proces filtrowania wymaga oczywiście wykorzystania odpowiednich narzędzi. Zwykle jest to agregat filtrujący, który w bardzo dokładny sposób pochłania wodę oraz usuwa zanieczyszczenia stałe. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza dla żywotności maszyn przemysłowych. Cały proces eliminuje ryzyko wystąpienia awarii, która mogłaby wystąpić w przypadku obecności wody, w oleju lub innych zanieczyszczeń- stanowi to około 90% przyczyn awarii.

Filtrowanie oleju Olbromski zajmuje się oczyszczaniem oleju w różnych maszynach i pojazdach. Dzięki temu zarówno mniejsze jak i większe urządzenia mogą zostać dokładnie oczyszczone. Jeśli chodzi o czas przeprowadzenia całej procedury waha się w zależności od charakteru oraz objętości zanieczyszczeń w oleju. Filtrowanie oleju hydraulicznego zwykle trwa kilka godzin.

Dlaczego warto regularnie filtrować olej

Filtracja oleju hydraulicznego ma wiele zalet:

  • Przede wszystkim redukuje ryzyko wystąpienia awarii. 
  • Wykorzystywane metody filtracji oleju odbywają się na pracującej maszynie, co gwarantuje brak przestojów.
  • Oleje po filtracji potrafią posiadać większą czystość niż niektóre nowe produkty.
  • Regularne powtarzanie takiego procesu przekłada się na zmniejszone koszty konserwacji maszyn przemysłowych oraz rzadszą wymianę oleju- również stanowi ekonomiczne rozwiązanie.
  • Filtracja posiada także korzyść w postaci dłuższego okresu między wymianami. Dzięki temu po korzystaniu z usługi następna filtracja odbędzie się za długi okres czasu.

Kompleksowa i niezawodna usługa

Standardowo, kiedy olej posiada zanieczyszczenia w postaci katalizatorów, wody lub innych substancji po prostu się go wymienia. W przypadku większych zbiorników jest to proces czasochłonny i kosztowny. Takie rozwiązanie także nie wspiera ekologii oraz nakłada wymógł na magazynowanie zużytego oleju.

Właśnie dlatego doskonałą alternatywą jest jego filtracja, która zupełnie rozwiązuje wcześniej wspomniane problemy. Firma FHU Olbromski już od wielu lat zajmuje się przeprowadzaniem tego rodzaju usługi. Więksi przedsiębiorcy chcieliby mieć sprzęty filtrujące na własność. Właśnie dlatego firma w swojej ofercie posiada również możliwość wynajmu i sprzedaży takich maszyn.

Zobacz też: olej hydrauliczny jak mleko

Omawiamy sprzęt do filtracji oleju korzysta z systemów KLEENOIL. Dzięki temu olej ma zapewnioną mikro filtrację niezależnie od skali urządzenia przemysłowego. Szczególną cechą wspomnianej wcześniej technologii jest omijanie uszlachetniaczy zawartych w oleju. Są to substancje, które wpływają pozytywnie na pracę układów przemysłowych. Właśnie dlatego filtry omijają tego rodzaju substancje i wyłapują jedynie zanieczyszczenia.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top